Ukliďme Česko a Den Země


Ukliďmě Česko a Den Země

Ukliďme svět, ukliďme Česko, je dobrovolnická úklidová akce, jejíž cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Protože nám záleží na tom, jak vypadá naše okolí, opět se naše škola akce zúčastnila. Vybaveni pracovními rukavicemi a pytli na odpad jsme se v pátek 13. dubna vypravili do parku u školy a vysbírali, co do našeho krásného parku nepatří. Když jsme park vyčistili od nepořádku, ještě jsme sesbírali popadané větve a větvičky a tím jsme si zkrášlili místo, kam si rádi chodíme pohrát a zasportovat.

Dopoledne jsme chtěli naplnit nejen užitečnou prací, ale také zábavou, a tak jsme pro děti připravily  úkolovou hru, jejíž téma jsme propojily s blížícím se Dnem Země. Týmy měly za úkol v co nejkratším čase oběhnout stanovenou trasu a splnit  připravené úkoly. Cílem závodu bylo nejen se dobře pobavit, ale také si připomenout, že patříme této Zemi, ne ona nám. A pokud chráníme Zemi, chráníme sami sebe.

Děkuje všem dětem, které se podílely na úklidu okolí naší školy.

Napsala Jiřina Plíhalová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další aktuality MŠ

V úterý 10. dubna k nám přijela na návštěvu milá…

Svatý Martin- voják, dobrák v jedné osobě, se jednoho dne…

Další

Další aktuality ZŠ

Dne 7. 5. 2018 jsme se všichni společně vydali autobusem…

V sobotu 19. května 2018 se v Popelíně konaly cyklistické…

Další