Rozloučení se školním rokem


Milé děti, milí rodiče,

školní rok se nachýlil ke konci a já bych Vám všem velmi ráda poděkovala za společně strávené chvíle. Byl to velice náročný a obtížný školní rok. Situace kolem pandemie nám nadělila velmi těžké překážky, ale všechny jsme je dokázali společnými silami překonat. I tyto obtížné chvíle nám daly možnost posunout se zase o kousek dál. Děti neuvěřitelně výborně zvládly (i s velikou pomocí rodičů) výuku na dálku.

Po návratu do školních lavic v posledních měsících školního roku jsme zvládli i mnoho dalších akcí a školní rok jsme důstojně zakončili.

Dnes jsme se rozloučili s našimi „páťáky“. Loučení jsou vždy trošku bolestná a slzy se vkrádají do očí. Přeci jenom s některými jsme společně trávili mnoho času od jejich nástupu do MŠ až do dnešních dní. Byli malincí, učili se novým věcem. Zvládli držet tužku, obout si bačkorky, poprosit paní učitelku o pomoc, sami se najíst a převléct do pyžamka na odpolední odpočinek a dnes již zvládají počítání do miliardy, domluví se v základních frázích v anglickém jazyce, zvládnou větný rozbor, přečtou si oblíbenou knihu, pomohou kamarádovi v nesnázích, rozliší malbu a kresbu a zvládnou práci s digitální technikou. Je to veliký kus práce, který zvládli a my se nebojíme je vyslat do velkých škol. Po prázdninách nastoupí do základních škol v Jindřichově Hradci, Strmilově a Žirovnici.

Přejeme jim na jejich další cestě mnoho úspěchů, kamarádů, nových vědomostí a dovedností a krásných společných chvil. Jsme moc rádi, že rodiči nám dali důvěru a my je mohli na tuto další etapu připravit.

Neloučíme se dnes jen s nejstaršími. Všechny děti dostaly dnes krásná vysvědčení, která si nepochybně za jejich píli a um zasloužily. Přejeme jim mnoho krásných chvil strávených s kamarády a rodinou o letních prázdninách a moc se těšíme na opětovné shledání v novém školním roce 1. září 2021.

Veliký den je dnes také pro naše úplně nejmenší. Předškoláci dnes jdou do školky naposledy a jistě se nemohou dočkat, až po prázdninách usednou do školních lavic a stanou se z nich opravdoví školáci. I my se na moc těšíme a jsme moc rádi, že rozšíří naše řady. Budeme se společně učit číst, psát, počítat, cvičit, kreslit, zpívat, hrát na flétnu, pomáhat kamarádům, pracovat s počítači ……. a opravdu mnoho dalšího.

Všem bych nyní ráda ještě jednou poděkovala a popřála co nejkrásnější a nejbáječnější prázdniny.

Mé poděkování ale samozřejmě také směřuje ke všem zaměstnancům školy – paní učitelkám, paní vychovatelce, paní kuchařkám, panu školníkovi. Bez nich by v žádném případě naše škola nemohla fungovat. Děkuji jim všem za laskavost, obětavost a výborné zvládání i nelehkých chvil, které nám naše práce přináší. I jim přeji pěkné léto a poklidně strávenou dovolenou, ať nasbírají mnoho sil a dalších nápadů pro nový školní rok.

V neposlední řadě bych chtěla poděkovat panu starostovi, jak se o naši školu dobře stará a vždy stojí při nás a ve všem je nám nápomocen a potažmo celému zastupitelstvu, že naši školu dobře podporuje. Poděkování patří i ZD Popelín za obětavou dopravu našich dětí do školy a domů.

Hezké léto všem a hlavně pevné zdraví.

Srdečně

Mgr. Lenka Macků

Milé děti, milí rodiče, přejeme Vám krásné letní prázdniny plné sluníčka, dobré nálady a krásných zážitků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další aktuality MŠ

Začal nám nový školní rok - nový začátek. Velký den…

Milé děti, milí rodiče, školní rok se nachýlil ke konci…

Další

Další aktuality ZŠ

Začal nám nový školní rok - nový začátek. Velký den…

Co nás čeká v září

Další