Pozorování ptáků v Třeboni


V pondělí 19. března jsme se s žáky 5. ročníku vypravili na společné setkání s malotřídní školou z Římova. Z této školy přijeli žáci 4. a 5. ročníku. Sešli jsme se v třeboňském zámku, kde je krásné muzeum Dům přírody. Zde nás už čekal program projektu Společenství praxe, který pro nás připravil vysokoškolský učitel Lukáš Rokos. Společně jsme se seznámili a ve skupinách bádali a objevovali zajímavosti okolní přírody. Po hodince strávené v muzeu jsme se vydali na pozorování živé přírody kolem rybníku Svět. Skupiny byly vybaveny dalekohledy. U rybníka Svět byly pouze kachny divoké ale o kousek dál jsme na sádkách Třeboňského rybářství viděli racka chechtavého, husu divokou a bernešky. Naše cesta ale směřovala ještě k Opatovickému rybníku, kde právě probíhal výlov. Hráze obou rybníků byly lemovány krásnými starými duby. U Opatovického rybníka jsme žasli nad množstvím ptáků, kteří se slétli k nahromaděné kořisti. Pozorování jsme tak rozšířili o volavku bílou a volavku popelavou. Vzhledem k tomu, že tento den  byl velmi mrazivý, těšili jsme se už na teplou cukrárnu na náměstí. Nakonec jsme se rozhodli pro pizzerii, kde jsme se zahřáli a posilnili. Zbývala už jenom cesta domů. Vydali jsme se tedy na autobus a vlak. Vše příjemně ubíhalo, vyprávěli jsme si a zažili spoustu legrace.

Jpeg

Jpeg

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další aktuality MŠ

KRÁSNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ, MNOHO RADOSTI, ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ A LÁSKY…

Co nás čeká v prosinci

Další

Další aktuality ZŠ

Páté fotbalové zlato   Dne 23. ledna se konal ve…

KRÁSNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ, MNOHO RADOSTI, ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ A LÁSKY…

Další