Exkurze Vimperk


Začátek nového školního roku jsme si zpestřili exkurzí do společnosti Jihosepar ve Vimperku a návštěvou zámku Kratochvíle.

Společnost Jihosepar se specializuje na odpadové hospodářství. Děti na vlastní oči viděly celý proces zpracování tříděného odpadu. Od příjezdu vozu s odpadem, ruční třídění, až po lisování a přípravu k expedici k následné recyklaci. Děti se přesvědčily, jak je správné třídění odpadu důležité a prospěšné. Všetečné otázky k celému procesu byly důkazem, že děti tato tématika zaujala a věříme, že i motivovala k recyklaci odpadů v každodenním životě.

Naší další zastávkou byl renesanční zámek Kratochvíle, který do současné podoby po vzoru italských vil nechal vystavět Vilém z Rožmberka. Děti se zaujetím poslouchaly komentovanou prohlídku zámku.  Prošli  jsme okolní zahradu a nezapomněli jsme se vyfotografovat u kašny s rybkami.

Krásné počasí jen umocnilo pěknou a příjemnou atmosféru celého výletu. Velkou pochvalu si zaslouží všechny děti, zejména naši prvňáčci, kteří zvládli první školní výlet na jedničku.

Mgr. Jiřina Plíhalová

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další aktuality MŠ

V souvislosti s Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví (viz. níže) upozorňujeme…

Co nás čeká v září

Další

Další aktuality ZŠ

V souvislosti s Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví (viz. níže) upozorňujeme…

Začátek nového školního roku jsme si zpestřili exkurzí do společnosti…

Další