Exkurze do Prahy


V pátek 1. 11. 2019 jsme se v časných ranních hodinách vydali s dětmi na výlet do Prahy. Nejprve jsme měli možnost si poslechnout naše vynikající muzikanty, kteří koncertují po celém světě. Jednalo se o Prague Cello Quartet a jejich program Vzhůru do budoucnosti v Rudolfinu. Program byl velmi zdařilý a dětem se moc líbil. Po koncertě jsme se prošli Prahou a připomněli si krásy Karlova mostu. Podívali jsme se, kde sídlí vláda – úřad vlády a senát.

Po obědě nás autobus převezl ke Strahovskému stadionu a přešli jsme kolem vysokoškolských Strahovských kolejí na Petřín. Bylo krásné počasí a sluníčko nám i v listopadu dopřávalo, a tak i stále rozkvetlé růže na Petříně měly své kouzlo. Ve Štefánikově hvězdárně jsme měli připravený program v promítacím sále. Nejmenší děti putovaly do vesmíru s pohádkovými postavami a starší žáci si zopakovali vše co znají o vesmíru, planetách, galaxiích a dozvěděli se spoustu nových informací např. o přitažlivosti, a to nejen zemské gravitaci. Všichni se podívali na hvězdářské dalekohledy a krásnou expozici ohledně vesmíru, kterou Štefánikova hvězdárna nabízí. Nyní zde probíhá výstava k připomenutí výročí 1. přistání člověka na Měsíci. Tak byl pro děti velmi zajímavý model lunárního modulu, ale i třeba kousek horniny z Měsíce, na který si všichni mohli sáhnout.

Do Popelína jsme se vrátili až ve večerních hodinách, ale plni krásných zážitků a dojmů a natěšeni na naše další objevování krás naší země.

IMG_20191101_091501 IMG_20191101_091504

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další aktuality MŠ

PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ PRÁZDNINY PLNÉ SLUNÍČKA, ZÁŽITKŮ, DOBRODRUŽSTVÍ A SMÍCHU!!…

Vážení rodiče, v souvislosti s plánovanou rekonstrukcí školy a školní…

Další

Další aktuality ZŠ

PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ PRÁZDNINY PLNÉ SLUNÍČKA, ZÁŽITKŮ, DOBRODRUŽSTVÍ A SMÍCHU!!…

Vážení rodiče, v souvislosti s plánovanou rekonstrukcí školy a školní…

Další