Exkurze do Horaždovic a Strakonic


Exkurze do Horažďovic a Strakonic

 

Začátek školního roku jsme si zpestřili krásným výletem a  exkurzí do Horažďovic a Strakonic. Na rozlehlé zahradě  přírodovědné stanice  u Podbranského mlýna v Horažďovicích čekal na děti připravený program O Nepořádníčkovi na téma recyklace odpadů a nakládání s odpady. Děti se  seznámily  s druhy odpadů a jejich dopadem na životní prostředí, ve skupinách si vyzkoušely, jak odpad správně třídit a  „zasadily“ si do květináčů přírodní materiály a výrobky z plastů, aby mohly pozorovat, co se s nimi v budoucnu stane. Pozorovací materiál si děti s sebou odvezly a jak pokus dopadne, na to si počkáme.

Děti se s potěšením po zahradě proběhly, prohlédly zvířátka, dokonce si i želvičky mohly pochovat.

Po exkurzi jsme se přesunuli na hrad ve Strakonicích. Po krátkém výkladu jsme vystoupali 133 schodů na hradní věž. Vzhledem k úzké chodbě a strmým schodům byl výstup pro odvážné. Ale odměnou byl krásný výhled po okolí.

Výlet jsme zakončili sladkou odměnou a hurá domů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další aktuality MŠ

KRÁSNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ, MNOHO RADOSTI, ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ A LÁSKY…

Co nás čeká v prosinci

Další

Další aktuality ZŠ

Páté fotbalové zlato   Dne 23. ledna se konal ve…

KRÁSNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ, MNOHO RADOSTI, ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ A LÁSKY…

Další